Strona główna

Spotkanie przygotowawcze Forum Społecznego - korespondencja z Wiednia
[2009-06-20]W Wiedniu odbywa się w dniach 19 - 21 czerwca kolejne spotkanie przygotowawcze przed zaplanowanym w 2010 roku Europejskim Forum Społecznym w Turcji.

W debatach bierze udział około 100 osób, delegatów z poszczególnych krajów Europy, w tym duża grupa z Turcji, aktywiści z Austrii, Niemiec i Francji.

Polskie organizacje społeczne reprezentowane są przez Ewę Ziółkowską i Piotra Kawiorskiego (ATTAC) oraz Małgorzatę Świątek (Europejska Inicjatywa Feministyczna).

W piątek przed południem odbyło się kilka mniejszych spotkań w grupach, dotyczących koordynacji międzynarodowych działań na temat edukacji, pracy i globalizacji oraz kryzysu. Zorganizowano również spotkanie na temat mobilizacji przd szczytem klimatycznym w Kopenhadze, który odbędzie się w grudniu. O godz. 16.00 w Auli Szkoły Ludowej w dzielnicy Ottakring rozpoczęto spotkanie pod nazwą: "Globalny kryzys kapitalizmu i alternatywy - mobilizacja ruchów społecznych".

W sobotę o godz. 10.00 rozpoczęto debatę od raportu Tureckiego Komitetu Organizacyjnego na temat przygotowań do forum. Obecnie trwa dyskusja na temat punktów programu forum w Istambule.

Na popołudnie przygotowano kolejną dyskusję na temat propozycji programowych. Przedstawiona zostanie również sytuacja finansowa Europejskiego Forum Społecznego.


(%)
(fot. P. Kawiorski)


powrót

Aktualności
- Strona główna
- Wiadomości Attac
- Inne działania

Attac
- Publicystyka
- Przesłania
- Attac w mediach
- Nasze media
- Książki
- Filmy
- Katalog stron
- Inne linki

Polskie Forum Społeczne
- Deklaracja PFS z podpisami
- Wiadomości PFS

Dokumenty
- Dokumenty programowe
- Uchwały, komunikaty
- Oświadczenia
- Finanse
- Konto Attac

Struktura
- Kontakt
- Zarząd

Other languages
- English
- French
- Deutsch

FAQ
- Czy wiesz, że...
- Nasze cele

Copyleft 2004 Stowarzyszenie ATTAC Polska, e-mail: info@attac.org.pl, http://attac.org.pl