Strona główna

Tratwą na ratunek klimatowi!
[2009-07-22]

OSTATNI DZWONEK DLA KLIMATU

Tratwą na ratunek klimatowi!

24 lipca, Warszawa >> Port CzerniakowskiNudzisz się w mieście? Czujesz, że coś dziwnego dzieje się z pogodą? Martwią cię lub irytują ciągłe doniesienia o skutkach zmian klimatu?

Zapraszamy na „Ostatni dzwonek dla Klimatu” w Warszawie – całodniowy piknik Polskiej Zielonej Sieci nad Wisłą, gdzie dowiesz się, jak to jest naprawdę z tym globalnym ociepleniem, kto za tym stoi i dlaczego grupa śmiałków płynie rozchwierutaną tratwą z Krakowa do Gdańska, z przystankiem 24 lipca w Porcie Czerniakowskim.

Nasza tratwa jest w drodze do Warszawy. To już prawie półmetek podróży do Gdańska. 24 lipca cumujemy w Porcie Czerniakowskim. Zobacz co planujemy i jak nas znaleźć.

Zapraszamy na „Ostatni dzwonek dla Klimatu” w Warszawie – całodniowy piknik Polskiej Zielonej Sieci nad Wisłą, gdzie dowiesz się, jak to jest naprawdę z tym globalnym ociepleniem, kto za tym stoi i dlaczego grupa śmiałków płynie rozchwierutaną tratwą z Krakowa do Gdańska, z przystankiem 24 lipca w Porcie Czerniakowskim. >>> mapka dojazdu do pobrania pod artykułem

Co dla Ciebie mamy?

Wszystko, czego potrzebujesz, by miło i pożytecznie spędzić letni dzień w mieście. No, prawie wszystko – nie zapewnimy darmowego piwa ;-)

Przyjdź! Powiedz parę miłych słów śmiałkom, którzy po imprezie znów wsiądą na tratwę. Stoczą niejedną (z góry przegraną) walkę z komarami, zanim dopłyną do Gdańska…

24 lipca w Porcie Czerniakowskim cały dzień będzie na Ciebie czekała tratwa „Klimacik”, prądotwórczy rower, wystawa o Polakach chroniących klimat (może rozpoznasz tam swoich znajomych?) oraz dotykoczuły Baobab.

Rowerzyści proszeni są o przybycie na swoich welocypedach – będzie można wziąć udział w happeningu rowerowym i odebrać klimatyczny dzwonek, który wydaje dźwięczne „green green”.

Dzieciaki poczują się jak na wakacjach – mamy dla nich gry i zabawy klimatyczne.

Wielbicieli kolistych ruchów (i zwiewnych szat) zapraszamy na przyłączenie się do grupy ćwiczącej Tai-chi.

A wszystkich bez wyjątku na wykład nt. zmian klimatu, gdzie dowiecie się, że globalne ocieplenie to nie tylko zmartwienie dla białych niedźwiedzi, ale też nasze, tu i natychmiast.

Wieczorem zapraszamy na bezpłatny pokaz filmu „Age of Stupid” („Wiek głupoty”), z poruszającą muzyką Radiohead i Depeche Mode. Film przedstawia apokaliptyczną wizję przyszłości po katastrofie klimatycznej. Pracownik globalnego archiwum (Pete Postlethwaite), z perspektywy roku 2055 roku przegląda zbiory dokumentalne początku XXI wieku i widzi nas – głupców, którzy mogli powstrzymać apokalipsę i tą niepowtarzalną szansę przespali. Film gwarantuje paskudny wyrzut sumienia, ale warto to poczuć.

A na koniec zapraszamy na wspólne muzykowanie – przyłącz się do grupy bębniarzy: z grzechotką, tubą, albo i grzebieniem…

PROGRAM

11.00 - 23.00 :: Wystawa “Polska dla klimatu”, dotykoczuły Baobab z 350.org, prądotwórczy rower, pilny apel, “zdjęcie klimatyczne”

11.00-12.30 :: Konferencja prasowa

11.00-13.00 :: Gry klimatyczne >> warsztaty dla dzieci z Fundacją Aeris Futuro

17.00-18.00 :: Happening rowerowy >> Galeria Sztuki Rowerowej Warszawa

18.30-19.30 :: Ćwiczenia Tai-chi - zapraszamy do przyłączenia się lub pooglądania

20.00-21.00 :: Wykład nt. zmian klimatu „Climate Tour” >> Julia Michalak Koalicja Klimatyczna

20.00-21.30 :: Przeprawa tratwą do KinaMost

21.30- 23.00 :: Pokaz filmu Age of Stupid (KinoMost – plenerowe kino pod Mostem Łazienkowskim)

23.00 :: Muzykowanie dla Klimatu – weź ze sobą cokolwiek aby przyłączyć się do grupy bębniarzy: grzechotkę, tubę, instrument

DOJAZD

Samochodem / Rowerem: Jadąc od strony Czerniakowa w kierunku Centrum, należy skręcić w prawo w boczną uliczkę na wysokości skrzyżowania ulic Czerniakowskiej z Łazienkowską.

Autobusem: Przystanek: LEGIA-STADION (Najbliżej Herbatnika) >> Linie: 100ż 107ż 141ż 159ż 185ż 187ż N33ż N83ż. Przystanek: TORWAR (Najbliżej KinaMost) >> Linie: 138 141j 151 155 171 182 185 188 N25ż N75ż


ż - przystanek na żądanie; j - przystanek w jednym kierunku


KONTAKT:

Małgorzata Krzystkiewicz; tel.: 0-603-888-289; email: g.krzystkiewicz@zielonasiec.plPartnerami wydarzenia są 350.org, Fundacja Aeris Futuro oraz Koalicja Klimatyczna, Fundacja Ja Wisła

Patroni medialni: Radio TOK FM, ngo.pl, chronmyklimat.pl

powrót

Aktualności
- Strona główna
- Wiadomości Attac
- Inne działania

Attac
- Publicystyka
- Przesłania
- Attac w mediach
- Nasze media
- Książki
- Filmy
- Katalog stron
- Inne linki

Polskie Forum Społeczne
- Deklaracja PFS z podpisami
- Wiadomości PFS

Dokumenty
- Dokumenty programowe
- Uchwały, komunikaty
- Oświadczenia
- Finanse
- Konto Attac

Struktura
- Kontakt
- Zarząd

Other languages
- English
- French
- Deutsch

FAQ
- Czy wiesz, że...
- Nasze cele

Copyleft 2004 Stowarzyszenie ATTAC Polska, e-mail: info@attac.org.pl, http://attac.org.pl