Strona główna

Forum we Florencji
[2012-11-15]W dniach 8-11 listopada we Florencji odbywało się międzynarodowe forum społeczne, zwołane w dziesięciolecie I Europejskiego Forum Społecznego.

W imprezie wzięło udział cztery tysiące osób ze wszystkich krajów Europy. Sieć ATTAC,, współtworząca tego typu imprezy, również i tym razem stanowiła aktywną grupę uczestników. Praktycznie wszystkie regionalne ATTAC, wraz z ATTAC Polska, były reprezentowane na forum.

Zebrani w czasie kolejnych seminariów i konferencji dyskutowali o tym, jak wznowić proces tworzenia ruchów społecznych w skali kontynentu, bowiem po dziesięciu latach od I EFS aktywność trochę podupadła. A czas najwyższy na jej wzmocnienie, ponieważ czekają nas jeszcze większe od obecnych protesty i strajki. Wraz z falą kryzysu nachodzi bowiem fala społecznego niezadowolenia na niespotykaną skalę.

Wśród ustaleń pojawiły się propozycje następnych międzynarodowych dni protestu, począwszy od 13 marca, gdy w Europie, wzorem 14 listopada, odbędą się kolejne strajki i manifestacje. Dojdzie do tego mobilizacja w Brukseli. W czerwcu 2013 roku w Atenach odbędzie się zaś forum wspierane przez ruch "Altersummit", w którym również uczestniczą przedstawiciele Attac Polska.

Spotkanie organizacyjne "Altersummit" odbędzie się 14 grudnia w Brukseli. Podjęte tam ustalenia przedstawimy na naszych stronach oraz na nowej stronie inicjatywy w jęz. polskim: http://alterszczyt.blogspot.com


Oficjalna strona Altersummit w różnych językach: www.altersummit.eu Zapraszamy do podpisywania się pod inicjatywą. Każdy podpisany jest bowiem członkiem ruchu...

Strona forum we Florencji: www.firenze1010.eu(fot. P. Kawiorski, konferencja Altersummit, 10.11.2012, Florencja)

powrót

Aktualności
- Strona główna
- Wiadomości Attac
- Inne działania

Attac
- Publicystyka
- Przesłania
- Attac w mediach
- Nasze media
- Książki
- Filmy
- Katalog stron
- Inne linki

Polskie Forum Społeczne
- Deklaracja PFS z podpisami
- Wiadomości PFS

Dokumenty
- Dokumenty programowe
- Uchwały, komunikaty
- Oświadczenia
- Finanse
- Konto Attac

Struktura
- Kontakt
- Zarząd

Other languages
- English
- French
- Deutsch

FAQ
- Czy wiesz, że...
- Nasze cele

Copyleft 2004 Stowarzyszenie ATTAC Polska, e-mail: info@attac.org.pl, http://attac.org.pl