Strona główna

Spotkanie w Sejmie
[2012-11-15]W dniu 14 listopada odbyło się w Sejmie RP nadzwyczajne posiedzenie zorganizowane przez Zespół Parlamentarny Zrównoważonego Rozwoju Społecznego - "Społeczeństwo FAIR", które było okazją do wyrażenia poglądów na temat sytuacji ludzi pracy w Polsce i Europie oraz zaproponowania niezbędnych zmian, które należy dokonać polityce zapominającej o potrzebach i prawach społeczeństwa.

Debata wpisała się w międzynarodowy dzień protestu. W całej Europie odbywały się bowiem manifestacje i strajki przeciwko cięciom budżetowym w krajach ogarniętych kryzysem.

W warszawskim spotkaniu wzięli udział: pani poseł Anna Grodzka, przewodnicząca zespołu Fair oraz pan poseł Ryszard Kalisz. Dużą grupę zebranych stanowili przedstawiciele Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej, z Piotrem Ikonowiczem na czele. ATTAC reprezentował Piotr Kawiorski, który poinformował zebranych o ustaleniach ruchów społecznych z Florencji oraz kolejnych działaniach ruchu "Altersummit". W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele i przedstawicielki związków zawodowych pielęgniarek i 'Sierpień 80", grup lewicy i mediów.

Kolejne debaty ruchu "Fair" wkrótce.

Zapis z debaty na stronach Sejmu RP: www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsptutaj


powrót

Aktualności
- Strona główna
- Wiadomości Attac
- Inne działania

Attac
- Publicystyka
- Przesłania
- Attac w mediach
- Nasze media
- Książki
- Filmy
- Katalog stron
- Inne linki

Polskie Forum Społeczne
- Deklaracja PFS z podpisami
- Wiadomości PFS

Dokumenty
- Dokumenty programowe
- Uchwały, komunikaty
- Oświadczenia
- Finanse
- Konto Attac

Struktura
- Kontakt
- Zarząd

Other languages
- English
- French
- Deutsch

FAQ
- Czy wiesz, że...
- Nasze cele

Copyleft 2004 Stowarzyszenie ATTAC Polska, e-mail: info@attac.org.pl, http://attac.org.pl