Strona główna

Konferencja lokatorska w Krakowie
[2012-11-20]Około stu osób, w tym duża delegacja z Warszawy, wzięło udział w Ogólnopolskiej Konferencji Lokatorskiej: "Prawo do mieszkania prawem człowieka!", zorganizowanej 17 listopada 2012 w Krakowie.

Spotkanie zorganizowało Biuro Poselskie Anny Grodzkiej, przy wsparciu Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej pod przewodnictwem Piotra Ikonowicza.

W czasie debat wysłuchano wystąpień Anny Grodzkiej, Zofii Popiołek i Witolda Klepacza (posłowie Ruchu Palikota), Agaty Nosal - Ikonowicz i Piotra Ikonowicza (KSS) oraz wielu aktywistów stowarzyszeń lokatorskich z kilku miast.

Zebrani postanowili wnieść do Sejmu postulat o natychmiastowe zaprzestanie eksmisji na bruk, aby w tym czasie posłowie przygotowali projekty przepisów zapewniających każdemu prawo do mieszkania, zgodnie z normami obowiązującymi w innych krajach Unii Europejskiej, gdzie lokator jest chroniony, a państwo zapewnia mu godziwe mieszkanie, również w sytuacjach kryzysowych. Czas więc polskie standardy dopasować do cywilizowanego prawa UE.

Kolejne działania ruchów lokatorskich wkrótce. W przygotowaniu jest m.in. duża manifestacja sygnalizująca te problemy oraz kolejne spotkania i konferencje.

Przedstawiciele ATTAC Polska włączają się w działania tego typu, byli również obecni na konferencji.

(%)


fot. PK/attac


powrót

Aktualności
- Strona główna
- Wiadomości Attac
- Inne działania

Attac
- Publicystyka
- Przesłania
- Attac w mediach
- Nasze media
- Książki
- Filmy
- Katalog stron
- Inne linki

Polskie Forum Społeczne
- Deklaracja PFS z podpisami
- Wiadomości PFS

Dokumenty
- Dokumenty programowe
- Uchwały, komunikaty
- Oświadczenia
- Finanse
- Konto Attac

Struktura
- Kontakt
- Zarząd

Other languages
- English
- French
- Deutsch

FAQ
- Czy wiesz, że...
- Nasze cele

Copyleft 2004 Stowarzyszenie ATTAC Polska, e-mail: info@attac.org.pl, http://attac.org.pl