Oświadczenia

ATTAC i partie polityczne
[2008-06-26]

W związku z ponawianymi pytaniami o cele i zamierzenia naszej organizacji, chcielibyśmy wyjaśnić, że zgodnie z zasadami, uznawanymi przez założycieli naszego ruchu, ATTAC nie może służyć doraźnym interesom jakichkolwiek partii czy organizacji politycznych.

Stoimy ponad partyjnymi konfliktami i podziałami realizując nasz własny program. Szyldy partyjne nie mogą zdominować naszych działań. Nie znaczy to, że nie akceptujemy w naszych szeregach działaczy partyjnych. Oczekujemy tylko, by wówczas pozostawali całkowicie neutralni wobec partyjnych celów, liderów i politycznych karier.

Podziały i konflikty środowiska politycznego w Polsce, tworzenie niejasnych grup nacisku wewnątrz organizacji społecznych, nie sprzyjają naszej działalności. Chcielibyśmy konstruktywnie uczestniczyć w polskiej demokracji, która wciąż się kształtuje i nadal poszukuje właściwego dla siebie wyrazu.

W tym też duchu zamierzamy nawiązywać nowe kontakty i kształtować naszą współpracę ze wszystkimi otwartymi i demokratycznymi środowiskami.

Liczymy na wsparcie i zrozumienie sprzyjających nam osób i organizacji.

Liczymy również na zażeganie niepotrzebnych pomówień i intryg. Nie mają one niczego więcej na celu, jak destrukcję i zamęt, które nie służą naszej społecznej aktywności.


ATTAC Polska


25 czerwca 2008

powrót

Aktualności
- Strona główna
- Wiadomości Attac
- Inne działania

Attac
- Publicystyka
- Przesłania
- Attac w mediach
- Nasze media
- Książki
- Filmy
- Katalog stron
- Inne linki

Polskie Forum Społeczne
- Deklaracja PFS z podpisami
- Wiadomości PFS

Dokumenty
- Dokumenty programowe
- Uchwały, komunikaty
- Oświadczenia
- Finanse
- Konto Attac

Struktura
- Kontakt
- Zarząd

Other languages
- English
- French
- Deutsch

FAQ
- Czy wiesz, że...
- Nasze cele

Copyleft 2004 Stowarzyszenie ATTAC Polska, e-mail: info@attac.org.pl, http://attac.org.pl